Історичний готель Асторія

У XIX – на початку XX ст. у Львові спостерігався справжній будівельний «бум», визначні будівлі міста споруджували кращі і тогочасні архітектори. Вулицями Городоцькою та Сонячною вже курсували лінії електричного трамвая. Височіли споруди Оперного театру, Товарної біржі, універмагу «Магнус».

Хвиля забудови, що сколихнула місто, не оминула і готельне господарство Львова. 1913-14 рр. архітектор Тадеуш Гартель збудував на вул. Казимирівській 15 (тепер вул. Городоцька) імпозантну п’ятиповерхову споруду готелю «Асторія».

Готель Асторія збудовано на розі вулиць Казимирівської 15 (тепер Городоцька) та Фурманської 16. Вулиця мала назву Фурманської, тому що в часи прокладення першого електричного трамвая на ній була розташована велика кількість готелів-заїздів, де переважно мешкали фурмани-візники.

Близько часу побудови Асторії на вул. Казимирівській також не бракувало готелів: «Під золотим ведмедем», готель Альстера, готель Грюнберга, «Під золотою короною».

Історичне та знакове місце в житті львів‘ян – підвал готелю Асторія. Саме тут існував Клуб Творчої Молоді ім. В. Івасюка” („КТМ”), заснований у 1977 році.

Він об’єднував, практично, усіх відомих діячів культури. Тут відбувалися регулярні зібрання творчих людей, ці стіни чули безліч мистецьких розмов та були свідками креативних експериментів.
Серед засновників клубу були такі відомі імена як Микола Андрущенко, Марія Людкевич, Віктор Проскуряков, Сергій Кустов, Олег Лесюк, Ігор і Оксана Білозіри, та багато інших особистостей.

Це місце завжди було альтернативним простором у Львові. У радянські часи тут збиралися українська інтелігенція